9 Aralık 2008 Salı

facebooklaşma çabaları..Bayram etiketli günler her zamanki günler gibi geçiyor..Bu arada kutlu olsun bayramı herkesin yeniden..


Geçen gün "windows live space" sayfamı açtım resim koyarım belki diye..Tasarımı değişmiş..Facebook gibi yapmaya çalışmışlar..(msndeki anlık iletiler facebook-status uptade gibi karşına çıkıyor,arkadaşlarımın resim yüklemeleri notification-saatli haber olarak yazıyor..En önemlisi de resmimin olduğu çerçeve msn durumuma göre-dışarıda-çevrimiçi vb...renk değiştiriyor..) Nedir bu taklitçilik..Aynı değişiklikler eski popüler site yonja,hatta müzik ağırlıklı myspace sitesinde de yapıldı..(durum güncelleme-listendekilerden haberler görme gibi..)..Bir sitede üye patlaması olsun eskimişler ona benzemeye çalışıyor..Sonra onun da modası geçiyor birden üyeliklerini iptal etmeye başlıyor millet..(mesela eskiden yonja sitesi çok modaydı,lisede kızlar "aa o erkek beni ekledi mi?" diye okulda tartışır,konuşurdu..)
Blog olayı bitmez bence..Çünkü paylaşımlar bitmez,olaylar hep yenilenir..Belki de bu arkadaşlık-sosyalleşme siteleri içeriğini tamamen blog tarzına çevirecek..Günlüğü olmayan kalmayacak,herkes magazin şöhreti gibi birbirinin hayatını okuyacak..Kim bilir....

1 Yorum

  1. O kadar ki, izlediğimiz animelerin listelerini tutup, etiketleyip, anime zevkimize uyan yeni animeler keşfettiğimiz bir site vardı, MyAnimelist.net. Onun bile tasarımı son bir iki aydır Facebook gibi, üstelik mavi-beyaz renklerde.

    Ahh ah diyorum.

    YanıtlaSil

Bu yazım hakkında sen de bir yorum yaz, rahatla!

 

FACEBOOK

Blogger Tips and TricksLatest Tips For BloggersBlogger Tricks
Bumerang - Yazarkafe
Follow Rahat Yazar

MESAJIN VAR MI?

Ad

E-posta *

Mesaj *

Translate

Instagram

ÜYE OL

Mail adresini yaz, en güncel haberler, yeni yazılar anında e-postana gelsin!:

© Rahat Yazar
Designed by GeCe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0